به نام خداوند همه مِهر مِهر وَرز


آموزش یک نکته ی کامپیوتری:

اگر به دنبال استفاده بهتر از Flash Memory خود هستید و یا قصد نصب ویندوز یا اسکن کامپیوتر با آنتی ویروس توسط Flash Memory رو دارید، در این تاپیک با ما همراه باشید.
لطفا تمام مطالب را با دقت مطالعه فرمایید.
در سال های اخیر استفاده از Flash Memory بسیار فراگیر شده به طوری که کمتر کسی رو می بینید که از این وسیله استفاده نکنه.
اما کارهای دیگری رو هم به جزء انتقال فایل بین کامپیوترها و گوش دادن فایل صوتی در ماشین می تونیم با این دستگاه انجام بدیم.
نرم افزاری های مختلفی وجود دارن که فایل ISO رو بر روی Flash Memory انتقال می دن. بله فایل ISO.
باید دقت کنید که فرمت فایل باید حتما ISO باشه که در تاپیک قبلی در مورد اون به طور مفصل صحبت کردیم.
Microsoft Windows 7 USB/DVD Download Tool: نام نرم افزار استانداردی است که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده و فقط ویندوز هایی که به فرمت ISO تبدیل شده باشن و یا ویندوزی که با فرمت ISO دانلود شده باشه رو بر روی Flash Memory ذخیره میکنه.
حسن این برنامه -که البته از جهتی برای ما ایرانی ها ایراد محسوب می شه- اینه که اگر ویندوز شما اصل نباشه توسط این برنامه شناسایی نمی شه.
UltraISO: نرم افزار مورد علاقه ی من. در تاپیک قبلی در مورد قابلیت های اون صحبت کردیم. در بخش Bootable این نرم افزار، گزینه ای به نام Write Disk Image وجود داره که هر فایل ISO ای رو بر روی Flash Memory کپی می کنه. حتی ISO های فشرده شده که به فرمت ISZ تبدیل شدن هم
YUMI: لیستی از برنامه ها داره که فقط اون ها رو پشتیبانی می کنه و قابلیت ایجاد چندین بوت با هم رو داره (Multi Boot).
مثلا چند ویندوز در یک Flash Memory

 


Universal USB Installer: لیستی از برنامه ها داره که فقط اون ها رو پشتیبانی می کنه.
شاید با خودتون فکر کنین که چرا این برنامه ها رو معرفی کردم. دلیلش اینه که این برنامه ها مکمل همدیگه هستند. گاهی اوقات هر کدوم از اینها بر روی برخی از فایل های ISO بدرستی عمل نمی کنن. اما فایل ISO ای وجود نداره که با یکی از این سه برنامه شناسایی نشه و یا بدرستی بر روی Flash Memory کپی نشه.
نکته ی مهمی که برای استفاده از این برنامه ها باید مورد توجه قرار بگیره اینه که بعد از کپی شدن فایل ISO بر روی Flash Memory ممکنه Flash Memory شما دیگه فایل صوتی رو بر روی ضبط ماشین اجرا نکنه و دچار مشکل بشه و پیغام عدم وجود فایل رو بده.
البته برای رفع این مشکل، در سایت Flash Memory نرم افزار فرمت کردن مخصوصی قرار داده شده که این مشکل رو بر طرف می کنه اما پیشنهاد من به شما اینه که اگر خواستین از فلشتون برای این کار استفاده کنین قید پخش کردن فایل صوتی بر روی ضبط ماشین رو بزنین.
امیدوارم از کار با این برنامه ها لذت ببرید.