به نام خداوند همه مِهر مِهر وَرز
 

می‌خواهم نیت کنم، دعا کنم، و به بهانه عید بودن این روز بزرگ، مستجاب شدن دعایم را به تماشا بنشینم.
می‌خواهم به بهانه عید قربان، قربانی شدن منیّت خودم را تجربه کنم! و بعد از آن، خالی از هرگونه منیّتی دعا کنم و یقین بدانم دعایم مستجاب است. پس بیا با من بر سر این سفره پر برکت بنشین تا با هم قربانی کنیم. که «
یَدُ اللهِ مَعَ الجَماعَة» و خدا به جماعت نظر دیگری دارد.
آری، دوستانت را نیز خبر کن. بگو همه جمع شوند. همه نیت‌های مان را یکی کنیم، عهد ببندیم. یک میثاق جمعی. و بعد دست به دعا برآورده و عیدی بگیریم. شاید حکمت نماز عید نیز در این باشد. یکی شدن نیت ها و با هم بر سر خوان نعمت نشستن.
هر چند میان حاجیان نیستم، با آن ها گِرد خانه نچرخیده‌ام، سعی صفا و مروه نکرده‌ام و دعای عرفه را در صحرای عرفات نخوانده‌ام؛ اما می‌خواهم خانه دلم را از هر بُتی خالی سازم! می‌خواهم صفایش دهم به آب زمزم جاری شده از چشمانم.
پس بیا، با من هم نوا شو؛
اگر ابراهیم نبی علیه‌السّلام، یک تنه ایستاد در برابر کفر، اگر یک تنه بت‌ها را در هم کوبید، اگر یک تنه فرزند را به قربان‌گاه برد؛ برای آن بود که امروز من و تو تنها نباشیم. یک دل، یک صدا لبیک گویان خانه دل را مصفا کنیم به عطر شهادت. شهادت بر یگانگی خدا، که الله‌ای جز او نیست و اوست ربِ عالم.
پس بیا نیت کنیم، عهد ببندیم و بگوییم:
«يَا رَبَّ الْبَيْتِ الْحَرَامِ يَا رَبَّ الشَّهْرِ الْحَرَامِ يَا رَبَّ الْبَلَدِ الْحَرَامِ يَا رَبَّ الرُّكْنِ وَ الْمَقَامِ يَا رَبَّ الْمَشْعَرِ الْحَرَامِ يَا رَبَّ الْمَسْجِدِ الْحَرَامِ يَا رَبَّ الْحِلِّ وَ الْحَرَامِ؛ تو بزرگی و عظیم، اهل جودی و جبروت، اهل بخشش و رحمت، اهل تقوا و مغفرت. پس از تو می‌خواهیم به حق این روز که برای مسلمانان عید قرارش دادی، بر محمد و آل او درود فرستی و به ما هر آن چه به ایشان از خیر عطا کرده‌ای عطا نمایی و از هر شر و آسیب و بدی که در امان شان نگاه داشته‌ای، نگاه‌مان داری. و هر آن چه بندگان صالحت از تو درخواست کرده‌اند به ما نیز عطا کنی و از هر چه آنان به درگاهت پناه جسته‌اند ما را نیز پناه دهی.
اللّهُمَّ اَهْلَ الْكِبْرِيَاءِ وَالْعَظَمَةِ وَاَهْلَ الْجوُدِ وَالْجَبَروُتِ وَاَهْلَ الْعَفْوِ وَالرَّحْمَةِ وَاَهْلَ التَّقْوي وَالْمَغْفِرَةِ اَسْألُكَ بِحَقِّ هَذَا الْيَوْمِ الَّذي جَعَلْتَهُ لِلْمُسْلِمينَ عيداً وَلِمـُحَمَّد صلي الله عليه وآله ذُخراً وَشَرَفاً وَكَرامَةً وَمَزيداً أَنْ تُصَلّي عَلي مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَاَنْ تُدْخِلَني في كُلِّ خَيْر أدْخَلْتَ فيهِ مُحَمَّداً وَآلَ مُحَمَّد وَأَنْ تُخْرِجَني مِنْ كُلِّ سوُء اَخْرَجْتَ مِنْهُ مُحَمَّداً وَآلَ مُحَمَّد صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَعَلَيْهِمْ اللّهُمَّ إنّي اَسْألُكَ خَيْرَ ما سَألَكَ بِهِ عِبَادُكَ الصَّالِحوُنَ وَأَعوُذُ بِكَ مِمَّا اسْتَعَاذَ مِنْهُ عِبَادُكَ الْمـُخْلَصوُنَ»
الهی آمین.


با آرزوی تعجیل در امر فرج حضرت حجت عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف، از شما مخاطبین ارجمند دعوت می‌کنیم مجله الکترونیک ۱۸۴۱ را در صد وششمین شماره‌اش مطالعه نمایید.
 پاسخ یک‌سوال

اسم موضوع يا اسم عکس

از دیدگاه آیات و روایات، وسوسه‌ها، ناشی از القائات شیطان است و برای گریز از آن بهترین کار پناه بردن به...

درسی از خطابه‌ی غدیر

اسم موضوع يا اسم عکس

رسالت تو پيام‌رساني است و آخرين مرحله‌ي پيام‌رساني، آجر آخري كه بر بناي رسالت و پيام‌آوري‌ات بايد....

حکایتی از بحارالانوار

اسم موضوع يا اسم عکس

در این مدت ضعف ناشی از بیماری او را از پا انداخته بود ولی در فراق و دوری امیرالمؤمنین علیه‌السلام....

معرفی اماکن متبرکه

اسم موضوع يا اسم عکس

این مسجد در منطقه‌ای واقع شده است که پوشیده از نخل‌های خرما است و در آن محدوده چاه‌های آب بسیاری ...

مسابقه‌ای از شعار جشن غدیر 1438

اسم موضوع يا اسم عکس


مسابقه‌ای آنلاین فقط با 2 سوال چهارگزینه‌ای و جایزه کمک هزینه‌ سفر به مشهد مقدس

مسابقات آنلاین مجله

اسم موضوع يا اسم عکس

چهل سوال چهار گزينه‌ای و بیست‌وپنج دقيقه زمان!

شرح مختصر

اسم موضوع يا اسم عکس

اگر حرف‌های امروز مرا نپذیرید و ولایت امیرالمؤمنین علی علیه‌السّلام را گردن گذاری نکنید، گویا....

معرفی دشمنان

اسم موضوع يا اسم عکس

در اواخر حکومت خلیفه‌ی اول و اوایل حکومت خلیفه‌ی دوم مسلمان شد و از آن جایی که در مدینه به عنوان...

سخنرانی

معرفی بخش سخنرانی‌ با موضوعات مختلف؛‌ این قسمت حج و مناسک آن همراه با پخش آنلاین و قابلیت دانلود

معرفی علما و اصحاب

او مولف کتابی است که علی بن عقبه -از شاگردان او- راوی آن بوده است که متاسفانه این کتاب در دسترس....