به نام خداوند همه مِهر مِهروَرز
 

هان! ای زمینیان به هوش باشید و به گوش که خبری در راه است. امشب آسمان را جشنی برپاست و ملائک هلهله کنان در میان زمین و آسمان به انتظار قدومش صف به صف ایستاده‌اند تا با توسل به کوثر الهی، خود را مقرب درگاه حق تعالی نمایند. امشب آسمان را حال دیگری است و زمین به خود می‌بالد که یگانه‌ی آفرینش قدم بر او می‌گذارد. آسمانیان و ساکنان عرش کبریا به یقین می‌دانند که امشب چه ماهی طلوع خواهد نمود و جهان خلقت را منور خواهد کرد.
اینک ای اهل زمین! پس شما نیز به هوش باشید و به گوش تا بدانید که گوهری که امشب خواهد تابید آفرینشی بی بدیل دارد. آن زمان که آدم آفریده شد، خداوند آن انوار مقدسه را در صلب او قرار داد و ما نیز از برای عظمت آن انوار به سجده افتادیم و امر الهی را اطاعت نمودیم. اما در این میان پروردگار جهان یک نور از این انوار مقدسه را در پیشگاه خود تا روز موعود نگاه داشت و ما ملائک دانستیم که آن نور را  جلال و جبروتی دیگر است. به زعم خود گمان بردیم که باید نور محمّد امین صلّی‌الله‌علیه‌وآله باشد که این چنین با عظمت است اما با ولادت ایشان آن نور همچنان نزد پروردگار باقی ماند تا آن‌که به دستور الهی من در سفر معراج همراه پیامبر صلّی‌الله‌علیه‌وآله گشتم و آن جا بود که حقیقت آن نور عیان گشت. آن هنگام که محمّد صلّی‌الله‌علیه‌وآله در عروج خود قدم در بهشت برین نهاد، خداوند آن نور مقدس را بی آن‌که ذره‌ای از تجلی‌اش کاسته شود، در صلب پیامبر صلّی‌الله‌علیه‌وآله به ودیعت نهاد تا در میان جان خدیجه بتابد.
آری! به راستی که امشب چنین گوهری جهان را منوّر خواهد نمود. او حورا الانسیه‌ای است که از بهشت چند صباحی قدم به زمین خواهد گذاشت تا خلایق را با نور خویش از گمراهی برهاند. او دخت نبوت، همسر ولایت و مادر امامت است. او عطیه‌ای است گران‌بها که خداوند برای مدتی کوتاه به  اهل زمین هدیه کرده است. او امانت آسمان است به زمین.
پس ای زمینیان! از برای حضور این بانوی عصمت، شکر نعمت به جای آورید چرا که او از فردوس برین آمده است تا شما را همره خود به بهشت ببرد. محبّت او را در دل جای دهید زیرا تنها با محبت اوست که رستگار خواهید شد. مبادا که او را بیازارید! مبادا که او از شما رنجیده خاطر شود! او فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیهاست که هم یگانه خلقت است و هم آفرینشی بی‌بدیل دارد. آن بانو از برای نجات شما و حفظ امامت با شیاطین خواهد جنگید و در این راه جان خواهد سپرد.
پس او را در این چند صباحی که بر زمین است و حتی پس از عروجش، یاری کنید تا حق زنده بماند و باطل رسوا گردد. هر یک از شما باید بدانید که تنها با رضایت این بانوست که به سعادت ابدی خواهید رسید و رضایت ایشان فقط در گرو یاری امام زمان هر عصر است.
اینک من! جبرئیل امین، از سوی رب العالمین، از این زمان که سال پنجم بعثت است، به شما آیندگانی که در هنگامه غیبت، زندگانی خواهید نمود، فرمان می‌دهم که با اقتدا به فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها، امام زمان‌تان را با قلب و زبان و عمل یاری کنید تا لبخند رضایت بر لبان بانو بنشیند و بهشت ماوای همیشگی‌تان گردد چرا که فقط رضایت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها برای دنیا و آخرت‌تان کافیست.

با عرض تبریک به آستان مقدس حضرت حجّت عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف،‌ ضمن آرزوی تعجیل أمر فرج مولای‌مان از شما همراهان ارجمند نیز دعوت می‌کنیم که صدوشصت‌وچهارمین شماره مجله الکترونیک ۱۸۴۱را مطالعه نمایید.


 

قرارهای اخلاقی

اسم موضوع يا اسم عکس

حكمت در بستر تواضع رشد مي‌كند نه در بستر تكبر، آن‌چنان كه گياه...

درسی از خطبه‌ی فدک

اسم موضوع يا اسم عکس

چون لباس سراسری پوشیده بودند و لباس‌شان و جلباب‌شان بلند بود،...

در مسیر عبودیت

اسم موضوع يا اسم عکس

هرچه شناخت انسان و باور او نسبت به خداوند متعال بیشتر باشد....

پاسخ یک سوال

اسم موضوع يا اسم عکس

با وجود غرض‌ورزی دشمنان و حذف و سانسور این احادیث، به دلیل....

 

شرح جمله‌ای از خطابه‌ی غدیر

اسم موضوع يا اسم عکس


غیرازاینکه او وارث کلّ علم است، به فهم‌های مردم نیز احاطه دارد؛ ...

مسابقه آنلاین

اسم موضوع يا اسم عکس

مسابقه‌ای با سی سوال چهارگزینه‌ای و سی دقیقه زمان 
 

معرفی دشمنان

اسم موضوع يا اسم عکس

از او در میان کسانی که به خیمه‌های اهل بیت علیهماالسلام بی احترام....
 

معرفی علما و اصحاب

اسم موضوع يا اسم عکس

او را ازجمله ۱۲ مخالف خلافت خلیفه‌ی اول بر‌شمرده‌اند که در مسجد...

 

فرزندان غدیری

جدول کلمات با دوازده سوال برای فرزندان غدیری شما

سخنرانی

با توجّه به نزدیک شدن به ایام فاطمیه، فایل صوتی معرفی خطبه‌ی فدک را در این شماره تقدیم شما می‌نماییم