به نام خداوند همه مِهر مِهر وَرز


مقاومت مستمر شيعه در موضوع فدكاز آن‌جا كه در فدك سخن از عصمت زهرا عليهاالسلام و بى‌‏حرمتى نسبت به حقّ فاطمه عليهاالسلام و معرفى دشمنان و معاندين خاتون كبرياست، شيعه در طول تاريخ از كنار اين مسئله به آسانى نگذشته است. مگر شيعه غير از زهرا عليهاالسلام و خاندان او چه دارد؟ از اين درى كه چندى پيش سوخته و امروز فدكش غصب شده كجا برود؟ آيا دين شيعه اجازه مى‌‏دهد زهراى آزرده خاطر و مجروح بدن را با محسن شهيدش تنها بگذارد؟ آيا ولايت شيعه اجازه مى‌‏دهد على عليه‏‌السلام را در اين همه مصيبت به حال خود رها كند؟ آيا مسئله‌‏اى از اين لازم‌‏تر هست كه سراغ آن برود؟
از اين‌جاست كه شيعه‏‌ى فاطمه عليهاالسلام براى هميشه‏‌ى تاريخ مسئله‌‏ى فدك را زنده نگه مى‏‌دارد و اين را وظيفه‌‏ى خود مى‏‌داند. اگر مسئله‌‏ى فدك امروز در حضور شيعه اتفاق مى‏‌افتاد، آنان به استناد مقام عصمت كبرى، بطور قطع و بدون توجه به هر سخن و دليلى، كلام آن‌حضرت را بر روى چشم مى‏‌گذاردند و بدان يقين داشتند، و در مقابل امضاى پروردگار هر سخنى را ياوه مى‌‏دانستند.
آن‌چه بعنوان مسئله‏‌ى فدك مطرح است نه بر سر بخشوده‌‏ى پيامبر صلى‌الله‌عليه‌وآله است و نه ارث. گفتگو بر سر آنست كه وقتى كلامى و عملى از معصوم صادر شود حجت تمام عيار است و كسى حق اعتراض بر او ندارد. اشكال بر سر بى‌‏توجهى و كوتاهى مردم در مقابل عصمت كبرى است و دفاع شيعه از حريم چنين مقام والايى است.
اينك ماييم كه بعنوان طرف‌داران فدك بايد بدانيم فاطمه عليهاالسلام در خطابه‌‏اش چه فرموده، و در قبال غاصبين فدك چه عكس‏‌العمل‌هايى داشته، و نيز دشمنان او چه برخوردهايى داشته‏‌اند. اين‌جاست كه بخوبى صف فاطمه عليهاالسلام را خواهيم شناخت و با تمسّك به ذيل عنايت او در روز قيامت در پيشگاهش سرافكنده نخواهيم بود.مدافعان همیشه بیدار فدک عنوان مقاله‌ی بعدی می‌باشد.